محصولات شرکت  بالتور (BALTUR)

درباره بالتور :


برای نسل‌های متمادی است که این دو واژه درکنار هم مترادف کلمه هایی از قبیل بی نقص، با کیفیت وبهترین هستند. این خصوصیات هنگامی که درکنار پیشینه افتخار آمیز بالتور در صنعت تاسیسات ایتالیا قرار می گیرد، نتیجه ای به مراتب ارزشمند تر خواهد داشت.


در سال‌های جنگ جهانی دوم و در زمانی که کلیه کشورهای اروپایی ویران شده در اثر جنگ مشغول بازسازی خود خصوصاً در زمینه صنعت بودند، دو مهندس ایتالیایی سعی در ایجاد تحولی در صنعت گرمایش ایتالیا نمودند.


جوزپه بالانتی (Giuseppe Ballanti) و فردیناندو تورا (Ferdinando Tura) در سال ۱۹۵۰مهندسینی بودند که با ایجاد تحولی در صنعت گرمایش و احتراق کشور ایتالیا، بنیانگذار کارگاهی کوچک در شهر چنتو در نزدیکی بولونیا ایتالیا جهت تولید مشعل شده و اسم آن را به اختصار بالتور که مخفف بخش اول اسم فامیلی خود بود قرار دادند.


کارخانه ای که هم اینک با بیش از 70 سال سابقه و با مساحتی بیش از ۲.۵ هکتار، تولید کننده دامنه وسیعی از مشعل‌های پیشرفته با قابلیت کارکرد با انواع سوخت های گازی، گازوییلی و مازوت به صورت تک سوز و دوگانه سوز در زمینه های مختلف مورد نیاز سیستم های گرمایشی از خانه‌های مسکونی تا کارخانه‌های صنعتی بوده و در ۵ قاره جهان گرمابخش زندگی میلیون‌ها نفر شده است.


بالتور هم اینک یکی از معدود کارخانه‌های تولید مشعل در جهان می باشد که ارایه دهنده آخرین تکنولوژی کارکرد پیوسته مشعل (progressive & Modulating) در سه نوع مختلف مکانیکی، پنوماتیک والکترونیک تا ظرفیت 22 مگاوات را دارا می باشد. علاوه بر این تولید مشعل‌های گازی پیش مختلط (PREMIX)، استفاده از تکنولوژی اینورتر در عملکرد فن مشعل و کنترل  همزمان CO و O2 برای اولین بار در اروپا و طراحی منحصر به فرد مشعل به جهت کاهش مصرف سوخت وصدا، بالتور را به عنوان یکی از پیشتازان عرصه طراحی و تولید مشعل در جهان معرفی نموده است.


سابقه فعالیت بالتور در صنعت گرمایش ایران به بیش از ۴۰ سال می رسد و کلیه محصولات بالتور همچنان در تنها کارخانه خود در چنتو ایتالیا تولید شده و زیر نظر نماینده رسمی خود در ایران (شرکت مهراز تهویه آداک) در حال ارایه و نصب در صنعت گرمایش کشور بوده و پروژه‌های متعدد و موفق در حال کار بالتور در سراسر کشور نشان دهنده اعتماد روز افزون مصرف کنندگان به کیفیت تولید و خدمات پس از فروش آن در ایران می‌باشد.


تولید کننده بالتور


ویژگی‌های مشعل بالتور :  • دارای سطح آلایندگی پایین Nox و CO بر اساس استاندارد EN676 و EN267

  • قابلیت تنظیم مقدار هوا توسط موتور دمپر و حرکت شعله پخش کن

  • دسترسی آسان به کلیه اجزا و قطعات مشعل بدون نیاز به جداسازی مشعل از روی دیگ

  • سیستم پایش شعله توسط میله یون

  • استقرار موتور دمپر در حالت کاملا بسته در زمان خاموش بودن مشعل جهت صرفه جویی انرژی

  • بکارگیری کاور آلومینیومی بعنوان عایق صوتی در بدنه مشعل

  • سرووموتور ساخت شرکت زیمنس (Siemens) آلمان

  • پرشر سوئیچ هوا ساخت شرکت دانگز (Dungs) آلمان

  • دارای خط گاز کامل ساخت شرکت دانگز (Dungs) یا زیمنس (Siemens) آلمان شامل شیر اولیه ، شیر اطمینان، رگولاتور ، پرشر سوئیچ و فیلتر


نحوه عملکرد :


مشعل های بالتور از لحاظ عملکرد به سه دسته تقسیم میشوند : تک مرحله ، دومرحله و دو مرحله پیوسته. در مدل های دو مرحله پیوسته، شعله به وسیله یک بادامک خورشیدی و بصورت تدریجی، از شعله 1 به شعله 2 می رود که این روند علاوه بر کاهش بیشتر مصرف سوخت، باعث کاهش چشمگیر استهلاک دیگ می‌شود. همچنین با استفاده از یک کیت مدولیتینگ امکان کنترل دقیق دمایی بخصوص در پروژه های صنعتی وجود دارد.


گارانتی مشعل های بالتور :


مشعل های بالتور دارای 24 ماه گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش می باشد.این تولیدکننده هیچ محصولی ندارد.