با کولر آبی سلولزی بیشتر آشنا شویم


     مهمترین مواردی که کولرهای آبی سلولزی را از کولرهای آبی معمولی (یا پوشال) متمایز می کند عبارتند از :
  1. کولر های آبی سلولزی از جدیدترین سری کولر های آبی به شمار می آیند . عملکرد کولرهای آبی سلولزی دقیقا مشابه مکانیسم عمل کولرهای آبی پوشالی می باشد با این تفاوت که در کولرهای سلولزی از پد سلولزی به جای پوشال استفاده می گردد. کولرهای آبی سلولزی توانایی بیشتری در خنک کردن هوا دارند و پد سلولزی بدلیل داشتن ساختار پیوسته و همگن نسبت به کولرهای آبی معمولی و پوشالی ،دارای سطح تماس بیشتری میان آب با هوای عبوری بوده و توانایی انتقال جریان هوای بهتری را از بیرون به داخل فضای محیط فراهم می نمایند. همچنین کولرهای آبی سلولزی بدلیل پیوستگی سطحی سلولز آنها قادرند مقداری از ذرات معلق و آلودگی های هوا را  جذب کرده و از ورود آنها به کانال هوا و محیط زندگی شما جلوگیری نمایند.

    کولر آبی سلولزی
  2.  پد سلولزی در کولرهای آبی سلولزی یا همان واسطه ی سرمایش تبخیری، در سیستم های با راندمان تبخیری بالا مورد استفاده قرار می گیرد . پد سلولزی از ورقه های نازک منظم و موجدار از جنس سلولز با خاصیت رطوبت پذیری زیاد ساخته شده و به هم پیوند خورده اند .پد سلولزی در مقابل تجزیه شدن و فاسد شدن نیز مقاوم می باشد .
    پد سلولزی با جذب آب به خود مرطوب گردیده و هوای گرم و خشک با عبور از پد سلولزی انرژی گرمایی خود را با سطوح مرطوب پد سلولزی مبادله نموده و از طرف دیگر پد، به صورت هوای خنک خارج می گردد.
  3. لازم به ذکر است برخلاف پوشال های تعبیه شده در کولرهای آبی ، پد سلولزی مورد استفاده در کولر آبی سلولزی دارای خاصیت ضد قارچی بوده و مانع انتقال قارچ و باکتری ها به داخل محیط اتاق می گردند .
  4. استفاده از پد سلولزی در کولرهای آبی موجب بهبود عملکرد در این کولر ها گردیده لذا  کولرهای آبی سلولزی نسبت به کولرهای آبی پوشالی معمولی در مصرف انرژی یک الی دو رتبه بهینه تر گردیده اند.


پدسلولزی پد سلولزی

   5. البته لازم به ذکر است با وجود مزایای مهم کولرهای آبی سلولزی نسبت به کولرهای آبی معمولی که در بالا به آنها اشاره گردید ، اما قیمت کولر آبی سلولزی نسبت به نمونه هم قدرت خود در کولر آبی پوشالی حدودا 30 الی 40 درصد گرانتر می باشد.

با اشتراک گذاری مقاله فوق در شبکه های اجتماعی، دوستان خود را از  مطالب مهم آن آگاه سازید.


سایر مقالات : 


چگونگی عملکرد کولر آبی
مزایا و معایب کولر های آبی
اجزای تشکیل دهنده کولر آبی
سرویس و نگهداری کولر آبی