با نکات مهم نگهداری از پکیج گرمایشی آشنا شویدمدتیست که پکیج های گرمایشی جایگزین آب گرم کن و موتور خانه های مرکزی شده اند و یکی از رایج ترین وسیله ی گرمایشی در کل دنیا محسوب می شوند. این سیستم گرمایشی فضای کمی را اشغال می نماید و از ایمنی بالایی برخوردار است. یکی از مهم ترین مزایای پکیج های دیواری استقلال هر واحد از واحد دیگر است که این ویژگی توانست مشکلی را که سالیان دراز خانواده ها با آن کنار می آمدند را حل کند. برای بهره بردن از عمر طولانی تر، راندمانی بالاتر و عملکردی مفیدتر از این سیستم گرمایشی، لازم است تا با نکات مهم نگهداری از پکیج گرمایشی آشنا شوید. با ما همراه باشید.

نکات مهم نگهداری از پکیج گرمایشی

پیکج های گرمایشی کارایی بالاتری نسبت به موتورخانه ها و آب گرمکن ها دارند و علاوه بر ایمنی فوق العاده شان، می توانند در هر لحظه آب گرم مورد نیاز افراد را تامین کنند. این موارد تنها بخشی از فاکتورهای برتری این سیستم گرمایشی نسبت به سایر سیستم ها شده است. اما برای آنکه بتوانید در بهترین حالت از این وسیله استفاده کنید، خوب است نکات مهم نگداری از پکیج گرمایشی را بدانید:

صافی ها

برای آنکه عملکرد بسیار خوبی را از پکیج گرمایشی شاهد باشید، لازم است تا هر دو یا سه ماه یک بار صافی های آب (فیلتر) پکیج را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که پکیج شما به تازگی راه اندازی شده باشد، به طور حتم در مسیر لوله آب دارای سنگ ریزه هایی خواهد بود. چنانچه این سنگ ریزه ها پشت صافی انباشته شوند، گرما و بازدهی پکیج کاهش می یابد. بنابراین همواره به یاد داشته باشید سیستم هایی که به تازگی راه اندازی شده اند از این نظر به مراقبت ها و بررسی های بیشتری نیاز دارد.

نکات نگهداری از پکیج گرمایشی

رسوب گیری

آیا می دانستید رسوبات پکیج، برای عملکرد این سیستم تا چه اندازه مضر هستند؟ برای جلوگیری از رسوبات درون پکیج، حتما از یک رسوب گیر استفاده نمایید. این نکته را به یاد داشته باشید که برای استفاده از رسوب گیرهای پلی فسفات، می بایست آب ورودی سرد باشد چرا که در این حالت شرایط بهتر را برای عملکرد آن فراهم خواهید کرد.

دودکش

دودکش جز موارد ایمنی به شمار می آید و توجه به آن از نکات مهم نگهداری از پکیج گرمایشی محسوب می شود. توجه داشته باشید که قبل از شروع فصل زمستان و سرما و همچنین استفاده از پکیج حتما مسیر دودکش باز باشد و از کلاهک های استاندارد استفاده نمایید.

سیسم ضد گریپاژ پمپ

سیستم ضد گریپاژ پمپ به طور معمول در پکیج های دیواری قرار دارد و کارایی آن به این صورت است که اگر آب حدود ۲۴ ساعت در سیستم گردش پیدا نکند، پکیج به وسیله ی پمپ آب را به جریان در می آورد. مسئله ی مهم چیست؟ در صورتی که این عمل صورت نگیرد، پمپ دستگاه به تدریج آسیب آسیب می بیند. بنابراین در صورتی که با این مشکل مواجه شدید، خودتان به صورت دستی، محور پمپ را بچرخانید و در صورتیکه پس از روغن کاری مجدد پمپ سیرکولاتور پکیج نتوانست به کار بیفتد، با تعمیرکار مجاز تماس بگیرید.

ضد یخ زدگی

این سیستم همچون سیستم ضد گریپاژ کار می کند. هنگامی که دمای آب به حدی مشخص می رسد که به طور معمول این دما ۷ درجه سانتی گراد است، پمپ هر دو ساعت، ۱۰ الی ۱۵ دقیقه شروع به کار می کند؛ تا زمانی که دمای آب به اندازه ای بالا رود که از یخ زدگی آب درون پکیج جلوگیری شود. نکته مهم در کارکرد سیستم یخ زدگی پکیج این است که برای عملکرد این سیستم و جلوگیری از یخ زدگی پکیج باید لزوما پکیج شما روشن باشد.

نگهدای از پکیج گرمایشی


علاوه بر موارد فوق، به این نکات مهم نگهداری از پکیج گرمایشی نیز توجه کنید:


• اگر قصد سفر دارید، فراموش نکنید که شیر اصلی آب سرد را قطع کنید تا از خسارت و صدمه به پکیج جلوگیری کنید.
• یکی دیگر از مهم ترین نکات نگهداری از پکیج گرمایشی، استفاده از محافظ برق است، چراکه نوسانات برق می تواند به راحتی به پکیج شما آسیب برساند.
• چنانچه پکیج در هوای آزاد نصب شده و مورد تهدید خطر یخ زدگی می باشد، دستگاه را روشن نگهدارید. در غیر اینصورت برای جلوگیری از یخ زدگی دستگاه، می بایست آب را از آن خارج نمایید.
• برای بازدید و سرویس دوره ای پیکج حتما از سرویس کاران مجاز و مورد تائید کمک بخواهید، تا ضمن اطمینان از مراحل صحیح سرویس، برای خرید وسایل یدکی هزینه های تعمیرات بالا نرود.
• در صورتی که بوی دود یا گاز به مشامتان رسید، بالافاصله دستگاه را خاموش نمایید، سپس درب و پنجره ها را باز کنید و به سرعت با متخصصینن تماس حاصل نمایید.
• به هیچ عنوان وسایلی که قابل اشتعال هستند را نزدیک دستگاه نگهداری نکنید.
• توجه داشته باشید که برای جلوگیری از خوردگی دستگاه، هوای احتراق ورودی می بایست عاری از موادی نظیر هیدروکربن های هالوژنه که حاوی ترکیبات کلرو وفولور است، باشد.
• آب ورودی به پکیج، نباید املاح یا سختی بالایی داشته باشد.

چنانچه از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی استفاده می کنید، حتما موارد فوق را به یاد داشته باشید. با توجه به نکات مهم نگهداری از پکیج گرمایشی شما می توانید از دستگاهی با عمر مفید طولانی تر و همچنین کارایی بهتری استفاده نمایید.

شما می توانید بهترین پکیج را به صورت نقدی با قیمت مناسب از دماتجهیز خریداری نمایید، ضمن آنکه امکان شرایط فروش اقساطی برای این محصول نیز برای شما فراهم است.

با اشتراک گذاری مقاله فوق در شبکه های اجتماعی، دوستان خود را از مطالب مهم آن آگاه سازید.

سایر مقالات:

با بهترین برندهای پکیج دیواری و زمینی آشنا شوید

نکات مهم خرید پکیج که باید بدانید