نکات مهم خرید پکیج که باید بدانید


پکیج های دیواری و زمینی از جمله وسایل گرمایشی هستند که این روزها در خانه و فضاهای مختلف زندگی از آن ها استفاده می شود. پکیج ها دارای انواع مختلفی می باشند و در برندهای متفاوتی تولید می شوند؛ در بهترین حالت خوب است هنگام خرید پکیج به نکات مهمی توجه داشته باشید تا بتوانید انتخاب خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهید. با ما در ادامه مطلب همراه شوید.

نکات مهم خرید پکیج

نکات مهم خرید پکیج

برای آنکه هنگام خرید پکیج دیواری و زمینی، دچار اشتباه نشده و بعدها به مشکل برنخورید، لازم است ابتدا به فاکتورهای مهمی توجه فرمایید. مسلما اگر نتوانید پکیج متناسبی را برای خانه و یا هر فضایی که قصد استفاده از این وسیله را دارید، خریداری نمایید، قطعا با عملکرد مناسبی از پکیج دیواری و یا زمینی مورد نیاز خود رو به رو نخواهید شد.

متراژ فضا را حتما در نظر بگیرید

اولین نکته ای که در خرید پکیج دیواری و زمینی باید به آن توجه کنید، ابعاد و متراژ فضاست. بنابراین لازم است تا در ابتدا، از متراژ ساختمان به طور دقیق اطلاع یابید چرا که برای هر ساختمان با هر متراژی، پکیجی با توان متفاوتی لازم است. مثلا یک ساختمان با زیر بنای 150 متر مربع، نیازمند پکیجی با توان 26 کیلووات می باشد و هرچه متراژ ساختمان بالاتر می رود، می بایست به سراغ پکیج های با توان بالاتر بروید.

همچنین لازم است طبقات بالا و حتی میزان ارتفاع ساختمان از سطح دریا را در نظر بگیرید. همان طور که می دانید چگالی هوای هر منطقه جغرافیایی با دیگری متفاوت است. هرچه ارتفاع از سطح دریا بیشتر و چگالی هوا کمتر باشد، گرمایش بیشتری مورد نیاز است.

نوع دودکش خانه چیست؟

یکی دیگر از نکات مهم خرید پکیج که باید مد نظر قرار دهید، دودکش دستگاه می باشد. طول دودکش ها و نوع نصب آن ها در ساختمان ها می تواند در انتخاب و خرید نوع پکیج مورد نیاز بسیار تاثیرگذار باشد. مثلا اگر طول افقی لوله دودکش کمتر از یک متر باشد، پکیج بدون فن، انتخاب مناسب تری نسبت به سایرین خواهد بود.

نوع مبدل حرارتی پکیج

برای انتخاب یک پکیج مناسب، لازم است تا نوع مبدل حرارتی آن را مشخص نمایید چرا که این نیز یکی از نکات مهم خرید پکیج دیواری و زمینی می باشد. به عنوان مثال در خانه هایی که گرمایش آن ها از کف و یا از طریق فن کویل است، شما لازم است از پکیج های متفاوتی انتخاب و استفاده نمایید.  

میزا آب گرم مصرفی از پکیج

میزان آب گرم مصرفی ساختمان را تعیین کنید

برای خرید پکیج دیواری و زمینی باید به میزان آب گرم مصرفی مورد نیاز ساختمان نیز توجه فرمایید. به عنوان مثال اگر میزان آب گرم مصرفی خانه شما بالاست (خصوصا در ویلاها و یا واحدهایی که دارای چند حمام می باشند)، پکیج های بدون مخزن به کارتان نخواهد آمد، و لزوما باید از پکیج های زمینی دارای مخزن ذخیره آبگرم استفاده نمایید.

به چه میزان ظرفیت حرارتی نیاز دارید؟

اگر نیاز شما به ظرفیت حرارتی بالاست، می بایست به سراغ پکیج های مخزن داری که دوام زیادی دارند و نسبت به موتورخانه های رایج گاز کمتری مصرف می کنند، بروید. به همین دلیل است که توجه به میزان ظرفیت حرارتی مورد نیاز، از دیگر نکات مهم خرید پکیج دیواری و زمینی محسوب می شود، چرا که برخی از پکیج ها، نمی توانند نیازهای شما را به طور کامل مرتفع سازند.

پکیج هایی با خطای نمایی

برخی از پکیج ها به سیستم های عیب یاب اتوماتیک با کد مجهز هستند و می توانند در سریع ترین زمان ممکن عیب سیستم گرمایشی را تشخیص دهند. این پکیج ها کد خطا را روی مانیتور پکیج نشان می دهند که در این صورت کاربر می تواند به محض رویت کد، به دفترچه راهنما مراجعه کرده و متوجه عیب موجود در سیستم شود. اگر می خواهید به سرعت عیب پکیج را تشخیص دهید، پکیج هایی با خطای نمایی را خریداری نمایید.

گارانتی و خدمات پس از فروش خرید پکیج

گارانتی و خدمات پس از فروش پکیج دیواری و زمینی

مراجعه به مراکز معتبر فروش نیز از نکات مهم خرید پکیج می باشد. چرا که در غیر اینصورت ممکن است در ریسک نداشتن گارانتی معتبر و همچنین بی بهره ماندن از خدمات پس از فروش قرار بگیرید.
لازم است بدانید که هر پکیجی که از برندهای معتبر خریداری می کنید، اغلب دارای گارانتی های دو تا سه ساله هستند به همین دلیل اگر به سراغ پکیج هایی با برندهای نامشهور و بی کیفیت بروید، نمی توانید از گارانتی های معتبر استفاده نمایید.

هد پمپ سیر کولاسیون

یکی دیگر از مواردی که می بایست در خرید پکیج به آن توجه نمایید، هد پمپ سیر کولاسیون می باشد که برای مسیرهای لوله که حداکثر 35 تا 50 متر طول دارند، کارایی دارد. همچنین می بایست به نوع لوله ای که در سیستم لوله کشی پکیج مورد استفاده قرار گرفته، نیز دقت نمایید چرا که می تواند تاثیر مستقیمی روی افت فشار جریان آب گرمایش پکیج سیستم بگذارد. توجه داشته باشید که لوله های انعطاف پذیر با زبری کم و اتصالات حداقلی، پکیج را با افت فشار کمتری مواجه می کنند.

همان طور که مشاهده کردید، برای خرید پکیج مانند سایر سیستم ها، می بایست فاکتورهای مهمی را مد نظر قرار دهید. نکات مهم خرید پکیج دیواری و زمینی که در بالا به آن ها اشاره کردیم را به خاطر سپرده و حین مراجعه به مراکز معتبر فروش از آن ها استفاده نمایید.


با اشتراک گذاری مقاله فوق در شبکه های اجتماعی، دوستان خود را از مطالب مهم آن آگاه سازید.

سایر مقالات:

با بهترین برندهای پکیج دیواری و زمینی آشنا شوید

با نکات مهم نگهداری از پکیج گرمایشی آشنا شوید