آب معدنی یا دستگاه تصفیه آب

  1. همزمان با رشد جمعیت شهرنشین و افزایش آلودگی آب های جاری در سالیان اخیر از یک طرف و توجه بیشتر به موضوع بهداشت و سلامت اجتماعی از طرف دیگر، استفاده از بطری های آب معدنی و دستگاه های تصفیه آب خانگی مورد استقبال روزافزون قرار گرفته است.

  2. با توجه به اینکه آب یکی از حیاتی ترین عناصری است که برای سلامتی بدن ما مورد نیاز است بنابراین تصفیه آب لوله کشی بمنظور آشامیدن آب سالم تر، خالص تر و با کیفیت تر یکی از موارد مهم برای افزایش سلامتی به شمار می رود. امروزه بسیاری از مردم بمنظور آشامیدن آب سبک و سالم در منازل و محل کار خویش به استفاده از دستگاه های تصفیه آب و یا بطری های آب معدنی روی آورده اند. زیرا تصفیه آب کلرزده لوله کشی بصورت مجدد در منازل، یکی از مواردی است که جهت ارتقاء سلامتی و بهبود عملکرد اندام های بدن و جلوگیری از ابتلا به بیماری های کلیوی و مجاری ادراری و ... بصورت روزافزونی به چشم می خورد .

   آب معدنی یا دستگاه تصفیه آب

  3. بطور کلی آب معدنی (در صورت استاندارد بودن) دارای املاحی نظیر کلسیم، منیزیم، سدیم و پتاسیم بوده لذا دارای طعم و مزه بهتری نسبت به آب لوله کشی می باشد. بمنظور ضدعفونی کردن و تصفیه آب معدنی در روش های استاندارد، قانونی و پذیرفته شده باید مراحل فیلتراسیون، ضدعفونی کردن با ازن و اشعه مادون قرمز به جای روش کلر زدن برای تهیه و ارائه آب معدنی استاندارد طی شود. .


  4. اکنون توجه شما را به نکاتی در خصوص مزایا و معایب آشامیدن مداوم آب معدنی و یا  استفاده از دستگاه های تصفیه آب در منازل  جلب می نماییم :

   • مقادیر اضافه املاح موجود در بطری های آب معدنی مانند سدیم ، پتاسیم ،کلسیم ، منیزیم و ...  برای بدن انسان غیر قابل جذب بوده ، بنابراین مصرف زیاد آن موجب مبتلا شدن به بیماری هایی نظیر سنگ کلیه ،فشار خون  و ... می  گردد لذا مصرف زیاد آب معدنی برای افرادی که دچارمشکلات فشار خون می باشند، توصیه نمی‌گردد.

   • در دستگاه های تصفیه آب از فیلتر اسمز معکوس استفاده می شود، این همان فیلتری است که باید لزوما برندهای معتبر و استاندارد شده آب معدنی بمنظور تصفیه آب در کارخانه های تولید آب معدنی از آن استفاده می نمایند.

   • به منظور حفظ و نگهداری طولانی مدت کیفیت آب در بطری های آب معدنی از مواد نگهدارنده ای مانند فلوراید در آب این بطری ها استفاده می شود،که این ماده خود از عوامل شیمیایی بوده و مصرف مداوم آن نیز خطرناک است.

   • گفته می شود در صورت تابش مداوم نور خورشید روی بطری های پلاستیکی آب معدنی  ترکیبات شیمیایی خطرناک و احتمالا سرطان زا درون بطری ایجاد می گردد و همچنین یخ زدن آب بطری های آب معدنی نیز موجب تغییر و کاهش کیفیت آن می گردد.


    دستگاه تصفیه آب

   • حمل و نگهداری دائمی بطری های آب معدنی علاوه بر زحمت، نیازمند صرف انرژی و زمان و هزینه بالا و چشمگیری در مقایسه با دستگاه تصفیه آب  می باشد.

   • با توجه به موارد بالا در مورد مسائل استفاده مداوم از بطری های آب معدنی از یک طرف و همچنین از نظر بررسی هزینه ی تهیه ونصب یک دستگاه تصفیه آب خانگی در مقایسه با هزینه ی خرید دائم و استفاده مستمر از بطری های آب معدنی ، به نظر می رسد انتخاب دستگاه تصفیه آب در منزل و حتی در محل کار برای استفاده از آب سبک سالم و بهداشتی تصمیم شایسته تری می باشد.


    انتخاب با شماست - انتخاب با شماست

 
سایر مقالات :

مزایا و معایب کلرزنی جهت تصفیه آب آشامیدنی

سه باور غلط در خصوص جوشاندن آب بمنظور تصفیه آب

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save

Save